top of page

Dzień Życzliwości ...
dobre słowo podaj dalej.
Bądźmy w tym dniu razem.

Bez tytułu.png
2.png
1.png
2.png
1.png
zyczliwosc.png

Dzień ten ustanowiony został w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka, którzy zaprotestowali przeciwko konfliktowi zbrojnemu między Egiptem, a Izraelem. Oryginalna nazwa święta brzmi „Hallo World Day”, obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 miejscach na Ziemi.

W Polsce to Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie, w tym także laureatów Nagrody Nobla.

 

W naszej szkole dzień ten świętować będziemy 20 listopada, choć ze względu na pandemię będzie on miał zupełnie inny charakter.

Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji, wywołanie uśmiechu na twarzach innych osób i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach.

Hasło tegorocznej edycji "Dobre słowo – podaj dalej" zachęca do dzielenia się słowem, posługiwania się pozytywnym komunikatem.

 

Pamiętajmy, że każdy gest, nawet najdrobniejszy… zmienia świat… Wokół nas jest wiele osób, które potrzebują wsparcia – odkryjmy w sobie radość dzielenia się… To ogromna wartość! Być życzliwym to być uważnym, wrażliwym i otwartym na drugiego człowieka. Dostrzeżmy to, że świat może być lepszy właśnie dzięki Nam….


Dobre słowo, uśmiech i pochwała wciąż zbyt rzadko są używane w codziennym życiu.
A przecież: „POZYTYWNA ENERGIA, KTÓRĄ PRZEKAZUJEMY INNYM WRACA DO NAS Z NAWIĄZKĄ”.  Obejrzyj film i przekonaj się sam 😊

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariusza „Serce Sercu” wzięli udział w internetowej akcji  #ZyczliwoscPodajDalej i przygotowali wirtualną niespodziankę dla całej społeczności szkolnej.

https://www.canva.com/design/DAENsA3BVpE/luDj7OX1tt5ViqyNO1Y3pQ/view

 

Z inicjatywy wolontariuszy stworzona została także TABLICA ŻYCZLIWYCH ŻYCZEŃ, w aplikacji padlet.com, aby każdy uczeń naszej szkoły mógł w tym dniu przekazać wirtualną kartkę dla koleżanki lub kolegi

https://wolontariat.padlet.org/wolontariat/wv7tjvfp9f3p0ife

 

Dzień Życzliwości to szczególna okazja ku temu, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. To mało kosztowna inwestycja, a może zdziałać naprawdę wiele dobrego.

 

 

Życzymy wszystkim wielu powodów do radości, uśmiechu i życzliwości! 😊

 

image.png
Bez tytułu.png
Bez%C2%A0tytu%C5%82u_edited.jpg
2.png
2.png
3.png
3.png
1.png
bottom of page